• 20 listopada 2023 r.

Świętujemy z UNICEF

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada na 20 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie szkoły świętowali podejmując różne działania, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Na znak jedności z dziećmi na świecie, wszyscy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli niebieski dodatek.

Niebieski to kolor UNICEF symbolizyjący solidarność z dziećmi na całym świecie.

We wszystkich klasach odbyły się tematyczne zajęcia, wykonano plakaty, a całość zwieńczył wspólny Niebieski Marsz Praw Dziecka po okolicy z niebieskimi balonami. Dzieci przypieczętowały znajomość swoich praw rysując niebieskie grafiki na placu przed szkołą. Na pożegnanie każdy zabrał ze sobą niebieski balon. Za przeprowadzenie szkolnej akcji odpowiedzialna była Pani Luiza Stępień.

#unicefpoland #worldChildrenDay

• Wieczór Literacki

• 7 listopada 2023 r.

"Nie wiem, co to poezja..." - poświęcony twórczości Władysława Broniewskiego

Wieczór Literacki, który odbył się 7 listopada zgromadził liczne grono miłośników poezji. Wydarzeniu towarzyszyło motto "Nie wiem, co to poezja..." i poświęcone było twórczości Władysława Broniewskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani dr Danuta Paszkowska wraz z Zespołem Artystycznym ETUIDA. Gościliśmy również Wójta Gminy Dwikozy Pana Marka Łukaszka, Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im.Jana Długosza w Sandomierzu Pana Wojciecha Dumina wraz z pracownikami, Kierownik Gminnej Biblioteki w Dwikozach Panią Dorotę Binek, Państwa Zofię i Jana Grandysów, Stowarzyszenie "Klub Seniora", Koło Gospodyń Wiejskich w Mściowie, przedstawicieli Rady Rodziców, Absolwentów, Rodziców i Uczniów. Program Wieczoru składał się z Prelekcji Pani dr Danuty Paszkowskiej dotyczącej życia i twórczości Władysława Broniewskiego, recytacji wierszy poety przez zespół ETIUDA, Panią Ewę Dajas, która rezprezentowała Grono Pedagogiczne, Uczniów i Absolwentów. Oprawę muzyczną zapewnił Jakub Kopeć uczeń kl. VI, który wspaniałą grą na keyboardzie znakomicie dopełnił recytowane utwory.

Inicjatorką i realizatorką Wieczoru Literackiego była nauczycielka języka polskiego Pani Małgorzata Sitarska.

Autorem fotorelacji z wydarzenia jest Jan Paduchowski uczeń klasy VII. Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"